Kuyruk Sokumu Ağrıları Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Nedeni ister düşme, ister uzun oturma, ister hamilelik ya da doğum olsun, kuyruk sokumu ağrısı insanda tat tuz bırakmayan ciddi bir omurga hastalığıdır. Henüz 20'li 30'lu 40'lı yaşlarındaki gencecik bir insan otururken ortaya çıkan ağrılar nedeni ile kendini ihtiyarlamış hisseder. Ofis çalışanları ağrılar nedeni ile oturduğu yerde rahat edemez, görevine odaklanamaz. Ev hanımları omurga ve kuyruk sokumu ağrıları nedeni ile en basit ev işlerini yapmakta bile zorlanırlar. Ninelerimiz ve dedelerimiz oturdukları yerde rahat etmek isterler ama ağrılar buna izin vermez. Uzun yol yapan ya da saatlerce trafikte kalan sürücüler için araç kullanma bir işkenceye dönüşür.

 
Sonunda ağrılar ile baş edemeyen insanlar ağrı kesici krem ve tabletler kullanma yolunu seçebilir. Ama bu benim hiç tavsiye ettiğim bir uygulama değil. Çünkü ağrı kesiciler tedavi etmez. Sadece ağrıyı bir süreliğine gizler. Tedavi etmediği gibi sürekli ağrı kesici kullanımı, karaciğeri yıpratarak, hepatit, siroz ve karaciğer yetmezliğine neden olabilir. Bu tip örneklerle çok karşılaşıyoruz ne yazık ki. Bir de "oturma simidi" olarak adlandırılan korkunç bir "şey" önerilir. Klozet kapağı ya da lazımlığa benzer tasarımı yeterince utandırıcı değilmiş gibi bir de kuyruk sokumu kemiğini korumaktan uzak, hatta tam tersi zarar verme potansiyeli bile var. Lütfen oturma simidi ve ağrı kesicilerden uzak dur. 
 

 

Keşke öyle bir çözüm olsa ki saatlerce otursak da bacak, kalça, kuyruk sokumu ağrıları ve bel ağrıları çekmesek. Keşke öyle bir çözüm olsa ki kuyruk sokumu kemiği, otururken üst vücudun ağırlığı ile sandalye arasında ezilip hasar görmese. Keşke öyle bir çözüm olsa ki uzun süre oturmak zorunda olan insanlar oturdukları her yerde konforla, rahat rahat otursa.

 

Tüm bu hayallerin gerçek olması için öyle bir teknik uygulanmalı ki oturulacak her sandalyeyi, koltuğu hatta bir merdiven basamağını bile saniyeler içinde vücut anatomisi ile uyumlu ortopedik bir yüzeye dönüştürsün. Peki nasıl olacak? Her oturacağımız koltuğu, ortopedik bir oturma alanına dönüştürsünler diye, yanımızda mobilyacılar, marangozlar, zanaatkarlar mı gezdireceğiz? Hayır, elbette bu mümkün değil.

 

Kök hücre ile omurga tedavisinin öncülerinden, "Omurganın Sırları" kitabının yazarı, 3 kez küresel asalet ödülüne layık görülmüş, Hollywood yıldızlarının ve Amerikan başkanlarının doktoru Newyork'lu Ortopedist Profesör Kenneth Hansraj kitabında, "kuyruk sokumu ağrısına karşı ortopedik minder kullanmanın ağrıları dindirdiği gibi kuyruk sokumu kemiğini de koruduğunu tespit ettim." diyor. Ortopedist Kenneth Hansraj'ın bu tespitinden yola çıkan girişimci genç bir Türk çift, vücudun otururken aldığı anatomik şekil ile uyumlu, kolay taşınabilir, hafif bir ortopedik minder tasarlamışlar. Beddo Bambu Ortopedik Minder diye adlandırdıkları ürünü oturmak istenen yüzeye koyarak sadece 1 saniyede kuyruk sokumu ve omurga sağlığını koruyan ortopedik bir yüzey elde ediyorsun.

Yorum Bırak:


Bu Yazıya İlk Yorumu Yapan Siz Olun !