Beddo Bambu Ortopedik Minder Nasıl Kuyruk Sokumu Ağrısına İyi Geliyor?

  • Kuyruk kemiğini korumada işin sırrı bu girintide. Sihir burada gerçekleşiyor. Bu girinti, otururken kuyruk kemiğinin yüzeyle temasını kesiyor ve havada asılı kalmasını sağlıyor. Bu da kuyruk kemiğinin maruz kaldığı baskıyı sıfıra indirerek batmasını, incinmesini ve hassasiyet oluşmasını engelliyor. Baskının ortadan kalkması, vücuda, kuyruk sokumu kemiklerini iyileştirmesi için imkan tanımış oluyor. Böylece ağrılar bir süre sonra diniyor. 
  • Vücudun her bir kıvrımı ile uyumlu anatomik tasarımı o kadar zekice düşünülmüş ki sadece kuyruk sokumu kemiğini değil tüm omurga sağlığını koruyor. Beddo'nun arkada 8 cm, önde ise 3 cm olan kalınlığı tam 20 derecelik bir açı yaratıyor. Vücut bu açıya doğal bir tepki vererek dengelemek için kendini hafif geriye doğru konumlandırıyor. Bu da doğal bir dik duruş pozisyonu elde etmene yardımcı oluyor ki dik durarak duruş bozukluklarından sakınmak  sağlıklı bir omurgaya sahip olmanın 1. kuralı.
  • Çok ince düşünülmüş bir diğer özelliği ise kumaşı. Bambu ağaçlarından elde edilen özel iplikle dokunmuş kumaşı hipoalerjenik ve antibakteriyel. İpek kadar dayanıklı ve pamuk kadar yumuşak bambu kumaşın bir diğer faydası da ısıyı dağıtması. Böylece hararetlenmeden saatlerce konforla rahat rahat oturmanı sağlıyor.
  • Temizlik ve hijyen açısından çok yararlı olduğunu düşündüğüm bir diğer artısı da, kumaşın fermuarlı olması ve çıkarılıp makinede yıkanabilmesi.
  • Beddo'nun formüle ettiği "High Density" yüksek yoğunluklu ortopedik dolgu teknolojisi o kadar dengeli üretilmiş ki, hem vücuduna ihtiyaç duyduğu desteği sağlayacak kadar yoğun ve sıkı hem de saatlerce konforlu bir oturuş sağlayacak kadar yumuşak.
  • Sadece 450 gr ağırlığında olan Beddo Bambu Ortopedik Minderi, tutma sapı ile istediğin yere yanında çanta gibi taşıyabiliyorsun. Böylece oturduğun her yerde kuyruk sokumu ve omurga sağlığını ortopedik olarak koruyorsun.
  • 45 cm eni , 35 cm boyu ile tekerlekli sandalyeler dahil her tür sandalye ve koltukta kullanıma uygun. Hatta kanepelerde bile rahat rahat kullanabilirsin.

 

Yorum Bırak:


Bu Yazıya İlk Yorumu Yapan Siz Olun !