Uzun Süre Oturmak Kuyruk Sokumu Kemiğine Neden Hasar Veriyor?

Tamam kuyruk sokumu kemiği hassas. Ama günde bir kaç saat bile oturmak neden kuyruk sokumu kemiğine bu kadar kolay hasar veriyor? Çünkü en pahalı koltuktan en ucuz sandalyeye kadar, araba koltuklarından uçak koltuklarına kadar, oturulan tüm yüzeyler kuyruk sokumu kemiğinin korunması için şart olan ortopedik tasarımdan yoksundur.

Detay

Kuyruk Sokumu Ağrıları Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Nedeni ister düşme, ister uzun oturma, ister hamilelik ya da doğum olsun, kuyruk sokumu ağrısı insanda tat tuz bırakmayan ciddi bir omurga hastalığıdır. Henüz 20’li 30’lu 40’lı yaşlarındaki gencecik bir insan otururken ortaya çıkan ağrılar nedeni ile kendini ihtiyarlamış hisseder.

Detay

Kuyruk Sokumu Kemiği Nedir ve Ne İşe Yarar?

"Kuyruk sokumu işe yaramayan lüzumsuz bir uzuvdur" derler. Buna sakın inanma. Kuyruk sokumu kemiği omurganın en alt ucudur. Büyükten küçüğe doğru sıralı 4 adet kemiğin bir araya gelmesi ile oluşur. Şekli üçgeni andırır. Ayakta durmanı ve yürümeni mümkün kılan bacak kaslarının ve tendomların tutunduğu bağlantı noktası olmak gibi çok önemli bir işlevi vardır.

Detay

Kuyruk Sokumu Neden Ağrır?

Kuyruk sokumu ağrıları kadınlarda daha yaygın görülür. Bunun en önemli nedeni kadınlarda kalça kemiklerinin erkeklere göre daha geniş bir açı ile yanlara açılması sonucu, kuyruk sokumu kemiğinin düşmelere ve çarpmalara karşı daha savunmasız hale gelmesidir.

Detay

Beddo Bambu Ortopedik Minder Nasıl Kuyruk Sokumu Ağrısına İyi Geliyor?

Beddo Bambu Ortopedik Minder, bacak, kalça, bel ve kuyruk sokumu ağrısı çekmeden nasıl saatlerce rahat rahat oturmayı sağlıyor göstermeme izin ver.

Detay

Kamburluk Nasıl Oluşuyor ve Ne Tür Sağlık ve Psikolojik Sorunlara Neden Oluyor?

Kamburluk bir anda gelişmiyor elbette. Yıllarca anneler ve babalar hep uyarıyorlar evlatlarını. Onlar her uyarışın da çocuklar duruşularını da düzeltiyor bir süreliğine. Fakat sonra unutup yine kendilerini salıyorlar ve eğik durmaya başlıyorlar. Öğrencilik yılları boyunca çocuklar hep derslerde kitaba ve deftere doğru eğildikçe eğiliyor. Bunu ellerinde olmadan yapıyorlar. Sanki kitapta çalıştıkları konuya odaklandıkça bu eğilme kendiliğinden oluyor. Sonra işe başlayınca bu kez de masa başında bilgisayarıma doğru sürekli eğik durmaya devam ediliyor.

Detay

Duruş Bozukluğu Masa Başı Çalışanların Omurga Sağlığını Nasıl Tehdit Ediyor?

2014 yılı TÜİK verilerine göre Türkiye’de bireylerin yaşadığı ilk 5 sağlık problemi arasında bel/boyun/sırt ağrısı, bel/boyun fıtığı ve kifoz gibi omurga hastalıkları %33 ile birinci sırada. Bu artışın en önemli nedeni ise omurganın 1 numaralı düşmanı olan duruş bozukluğu.

Detay

Kifoz (Kamburluk) Nedir ve Kamburluk Nasıl Ölçülür?

"Kifoz", bildiğimiz kamburluğun tıp dilindeki adı. Kamburluk 20 ile 75 derece arasında ölçülüyor. 20 ile 40 derece arası normal kabul ediliyor. 50 ile 75 derece arası için ise doğru tedavi yöntemlerini uygulamak önemli. Yoksa kifoz ilerliyor ve 75 dereceyi geçmesi durumunda ancak ameliyat ile düzeltilebiliyor.

Detay

Duruşu Düzeltmek İçin Kullanılan 7 Güçlü Yöntem

Şimdi postür bozukluğunu önlemede kullanılan altın tavsiyeleri aynen sana aktarıyorum. Bu tavsiyelerin içinde bir de sabah ve akşam yapman gereken çok etkili bir egzersiz var. Az sonra göstereceğim.

Detay

Beddo® nun Ana Sponsorluğunda Çıktığı Maçta 6. Türkiye Şampiyonluğunu Kazandı

64 kiloda mucizeler yaratan genç kick boksçu Üzeyir Çukadar ringde adeta şov yaptı ve rakibini 3-0 yenerek, 6. Türkiye şampiyonluğunu kazandı. Maç boyunca rakibine açık ara üstünlük sağlayan Wolf lakaplı boksör Üzeyir Çukadar, üst üste attığı döner tekmeler ile rakibini sallarken seyircilerden büyük alkış aldı.

Detay